Bitininkai kitais metais vėl sulauks beveik milijono eurų paramos

12/11/2020

Jau nuo 2021 m. sausio 4 d. iki vasario 1 d. šalies bitininkai vėl galės kreiptis paramos. Žemės ūkio ministerijai pakeitus Paramos Lietuvos bitininkystės sektoriui 2020-2022 metų programos priemonių įgyvendinimo taisykles, patikslinti reikalavimai pareiškėjams ir galimų išlaidų sąrašas - dar daugiau jų bus kompensuojama.

Paramos Lietuvos bitininkystės sektoriui 2020-2022 metų programai įgyvendinti 2021 metams skirta 974 228 Eur.

Paramą gali gauti bičių laikytojai, bitininkų asociacijos, bitininkų kooperatyvai, mokslo ir studijų institucijos.

Programoje numatytos šios priemonės, kurioms įgyvendinti bitininkai gali gauti valstybės paramą: techninė pagalba bitininkams ir jų grupėms; kova su avilių kenkėjais ir bičių ligomis, ypač varoatoze; bičių avilių transportavimo į ganyklas racionalizavimas; medaus fizinių ir cheminių savybių analizė; bičių šeimų atnaujinimas; bitininkystei ir bitininkystės produkcijai skirtos taikomųjų mokslinių tyrimų programos; rinkos stebėsena; bitininkystės produktų kokybės gerinimas, siekiant didinti jų vertę rinkoje.

Dėl karantino ar ekstremalios situacijos dėl koronaviruso infekcijos plitimo grėsmės pasikeitė paramos paraiškų bei mokėjimo prašymų teikimo būdai. Programos priemonių įgyvendinimo taisyklėse numatyta, kad užpildyta paramos paraiška kartu su reikalaujamais dokumentais (ar jų kopijomis) teikiama asmeniškai arba teisės aktų nustatyta tvarka įgalioto asmens (karantino ar ekstremalios situacijos dėl koronaviruso infekcijos plitimo grėsmės metu paramos paraiškos ir prašomi dokumentai papildomai gali būti pateikti pasinaudojant Nacionalinės mokėjimo agentūros teritoriniuose paramos administravimo skyriuose įrengtomis "paraiškų dėžutėmis"), arba siunčiama registruotu laišku arba teikiama per kurjerį NMA teritoriniams paramos administravimo skyriams pagal pareiškėjo gyvenamąją/buveinės vietą arba jo bityno registravimo vietą. Kitais adresais paraiškos nepriimamos.


Šaltinis: zum.lrv.lt

google-site-verification=pCzfJMRJhHxsMGAQ7ZH-KndbW5WAkANeziOMgvyVVl0 google-site-verification=pCzfJMRJhHxsMGAQ7ZH-KndbW5WAkANeziOMgvyVVl0